Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 25.10.2023

Policjantem jest się cały czas, a nie tylko podczas pełnionej służby. Przykładem jest mundurowy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, 50-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego mężczyzny zajmie się sąd.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Sadkach asp. Mateusz Stereńczak w minionym tygodniu będąc w czasie wolnym od służby jechał ulicami Wyrzyska. W pewnym momencie zauważył przed sobą skodę, która co chwilę, w sposób niekontrolowany, zmieniała pas na drodze i uderzała w krawężniki.

Policjant o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego pilskiej komendy, a sam szukał sposobu, by bezpiecznie uniemożliwić jazdę kierującemu. W pewnym momencie skoda zwolniła, wówczas mundurowy wyprzedził ją i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Policjant ujął kierowcę auta. Po chwili przybyło wsparcie. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 50-letniego mężczyzny. Kontrola alkomatem nie pozostawiła wątpliwości, bo urządzenie wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile alkoholu.  

Mieszkaniec Wyrzyska stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy też zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 3 lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzięki czujności asp. Mateusza Stereńczaka oraz podjętym przez niego działaniom udało się prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony