Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła na czas

Data publikacji 25.10.2023

Oficer dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 42-letniego mężczyzny, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym. W rejon poszukiwań skierował wszystkie dostępne patrole m.in. asp. szt. Tomasza i asp. szt. Artura Ciochonia. Po poszukiwaniach 42-latek został odnaleziony i zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia.

Oficer dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 42-letniego mężczyzny, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym. Dyżurny w rejon poszukiwań skierował wszystkie dostępne patrole, m.in. Kierownika Rewiru Dzielnicowych KPP Proszowice asp. szt. Tomasza Muszyńskiego oraz Dzielnicowego z gminy Proszowice asp. szt. Artura Ciochonia. Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych sprawdzili pobliskie miejscowości. W pewnym momencie w polach zauważyli zaparkowany pojazd, którym poruszał się zaginiony. Policjanci szybko do niego podjechali. W samochodzie znajdował się 42-latek, który przyznał, że zamierzał się targnąć na swoje życie. Mundurowi wezwali na miejsce załogę ratownictwa medycznego, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony