Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na drodze nie ma miejsca na błędy – zderzenie pojazdów w oku kamery monitoringu miejskiego

Data publikacji 25.10.2023

Jazda samochodem w ruchu ulicznym jest czynnością wymagającą stałej koncentracji i skupienia, żeby nie popełnić błędu, przez który może dojść do niebezpiecznych sytuacji. Niestety czasem chwila nieuwagi może nas dużo kosztować i to dosłownie. Taki właśnie moment dekoncentracji zdarzył się młodemu kierowcy jadącemu lexusem, który w Zielonej Górze na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej doprowadził do zderzenia z mercedesem. Przebieg zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu, a dzięki temu nagraniu, nie było wątpliwości jak do tego zdarzenia doszło i kto jest za nie odpowiedzialny.

Policjanci każdego dnia zwracają uwagę kierowcom, by ci zachowywali ostrożność na drogach i dostosowywali prędkości zarówno do warunków atmosferycznych, natężenia ruchu, jak i oznakowania. Bardzo ważne jest też skupienie uwagi nie tylko podczas dużego natężenia ruchu w godzinach szczytu komunikacyjnego, ale także w nocy, kiedy ruch pojazdów jest mniejszy.

Niestety w codziennej służbie mundurowi mają dużo pracy związanej z różnymi  zdarzeniami drogowymi. Na drogach miasta i powiatu dochodzi od kilku do nawet kilkunastu kolizji drogowych, które najczęściej są wynikiem nieostrożności kierujących. Błędy się zdarzają nawet doświadczonym kierowcom i wtedy właśnie dochodzi do różnych zdarzeń drogowych, w których czasem ktoś zostaje ranny. Na szczęście obrażeń nie odnieśli uczestnicy zdarzenia drogowego, do którego doszło w Zielonej Górze na skrzyżowaniu ulic Westerplatte i Ułańskiej.

W miniony poniedziałek, 23 października około godziny 10, dyżurny policji otrzymał informację, że na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów: lexusa i mercedesa. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności i przebiegu zdarzenia. Pomocnym, jak zwykle w takich sytuacjach, okazał się miejski monitoring, a właściwie nagranie z jednej z kamer.

Pomimo niezbyt dużego natężenia ruchu i stosunkowo dobrej widoczności, kierujący lexusem 20-latek nie zachował należytej ostrożności, nie upewnił się, czy może bezpiecznie wykonać manewr skrętu w lewo i wjechał wprost pod nadjeżdżającego mercedesa. Swoim nieostrożnym zachowaniem 20-latek spowodował niebezpieczeństwo dla przewożonej na przednim siedzeniu pasażerki. Siła uderzenia nie była na szczęście duża, ale auto uderzyło jeszcze w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 20-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, a na jego konto trafiło dodatkowo jeszcze 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jazda w ruchu ulicznym jest czynnością trudną, wymagającą skupienia, uwagi i odpowiedniej koncentracji, aby w porę móc zareagować na zmieniającą się sytuację na drodze. Zwłaszcza teraz, w okresie jesiennym, powinniśmy zachowywać szczególną uwagę w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, utrzymywać odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu i zdjąć nogę z gazu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kc)

Film Na drodze nie ma miejsca na błędy – zderzenie pojazdów w oku kamery monitoringu miejskiego

Pobierz plik Na drodze nie ma miejsca na błędy – zderzenie pojazdów w oku kamery monitoringu miejskiego (format mp4 - rozmiar 10.14 MB)

Powrót na górę strony