Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli mienie o wartości blisko 2 milionów złotych

Data publikacji 25.10.2023

Zabezpieczenie jest efektem pracy będzińskich stróżów prawa z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Policjanci zatrzymali 49-letnią dąbrowiankę, która wyprowadziła blisko 2 miliony złotych z firmy, do której nie należały rachunki bankowe. Podejrzanej grozi 10 lat więzienia. Straty spółki cały czas rosną, a sprawa wciąż jest rozwojowa.

Na początku września br. policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z będzińskiej komendy, rozpoczęli działania w celu rozwiązania sprawy oszustwa na wielką skalę. Sprawa dotyczyła jednej ze spółek naszego powiatu. Szkoda wyrządzona na rzecz pokrzywdzonej firmy w chwili wszczęcia śledztwa wynosiła blisko 2 miliony złotych, jednak cały czas wzrasta, gdyż trwają dokładne ustalenia strat. Mundurowi ustalili, iż procederem przestępczym trudniła się od ponad 3,5 roku księgowa, która wyprowadziła z konta zarządzanej spółki na różne rachunki ogromne pieniądze. Kobieta posługiwała się między innymi podrobionymi fakturami, a także zmieniała zapisy danych informatycznych, co umożliwiało wypłaty środków na rachunki bankowe, które nie należały do pokrzywdzonej spółki.

Policjanci na podstawie wydanych postanowień przez nadzorującego śledztwo prokuratora, w miejscu zamieszkania 49-latki dokonali przeszukań, zabezpieczyli materiał dowodowy, a następnie zatrzymali kobietę, której postawiono zarzut oszustwa związany z mieniem znacznej wartości. Podejrzana została objęta policyjnym dozorem.

Z uwagi na grożący obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonej firmy, w ramach ustalonych składników majątkowych, kobiecie dokonano zabezpieczenia mienia o wartości przekraczającej 2 miliony złotych, które mogły zostać przez nią nabyte ze środków pochodzących z przestępstwa. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony