Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci myślenickiej drogówki uratowali życie kobiecie

Data publikacji 26.10.2023

Odpowiednia reakcja policjantów z Myślenic uratowała życie 75-letniej kobiety, która doprowadziła do kolizji. Funkcjonariusze, widząc pogarszający się stan kobiety, niezwłocznie wezwali pomoc, dzięki temu mieszkanka gminy Myślenice żyje.

Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem jest ludzkie życie. Tak było w przypadku 75-letniej mieszkanki gminy Myślenice. Oficer dyżurny około godziny 13:15 otrzymał zgłoszenie o tym, że na zakopiance w Myślenicach doszło do zdarzenia drogowego. Dyżurny po otrzymaniu tych informacji natychmiast pod wskazany adres wysłał sierżanta sztabowego Michała Golcha oraz starszego posterunkowego Grzegorza Komperdę – policjantów z myślenickiej drogówki.

Policjanci niezwłocznie po dotarciu na miejsce ustalili, że kierująca Matizem z nieznanej przyczyny zjechała z jezdni na skarpę z ziemią. Kobieta początkowo odmówiła badania lekarskiego. Po odjeździe z miejsca zespołu ratownictwa medycznego policjanci wykonywali w dalszym ciągu czynności służbowe związane z likwidacją kolizji. Podczas tych czynności 75-latka zaczęła mieć problemy z mówieniem oraz z odpowiedzią na pytania. Policjanci ponownie na miejsce wezwali załogę ratownictwa medycznego. Przybyli na miejsce ratownicy podjęli decyzje o przewiezieniu kobiety do szpitala.

Po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia policjanci pojechali do szpitala, aby sprawdzić, jaki jest stan zdrowia seniorki. W rozmowie z lekarzem ustalili, że kierująca znajdowała się w stanie, który mógł zagrażać jej życiu.

Ważne, że policjanci byli w odpowiednim czasie na miejscu kolizji drogowej i zareagowali szybko, ujawniając stan zagrożenia życia u kobiety. Ich profesjonalizm i działania zapewniły kobiecie drugą szansę w życiu i potencjalnie uratowały jej życie. To doskonały przykład zaangażowania służb policyjnych w ochronę  i pomaganie społeczeństwu. Dzięki ich działaniom kobieta ma teraz szanse na pełne wyzdrowienie i dalsze życie. To także podkreśla znaczenie odpowiedniej reakcji na sytuacje awaryjne na drogach, które zasługują na docenienie i uznanie. 

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony