Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pościgu zatrzymali 33-letniego mężczyznę

Data publikacji 27.10.2023

We wtorek w nocy policjanci z Kościerzyny zatrzymali 33-letniego mieszkańca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres 4 lat oraz był pod wpływem amfetaminy. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek, 24 października 2023 roku po godzinie 23.00 na ul. Obwodowej w Kościerzynie funkcjonariusze z grupy Speed z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie jadąc radiowozem z wideorejestratorem, próbowali zatrzymać do kontroli kierującego samochodem marki Fiat Stilo, który przekroczył prędkość.

Kierowca na widok mundurowych gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci poinformowali o tym dyżurnego i rozpoczęli pościg za oddalającym się pojazdem. Po około 10 km policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres czterech lat, oraz był pod wpływem amfetaminy.

Za to przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony