Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie pociągu z osobówką na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Data publikacji 30.10.2023

O dużym szczęściu może mówić kierująca samochodem osobowym Jeep, która wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy w momencie, gdy do przejazdu zbliżał się pociąg towarowy. Doszło do zderzenia, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobieta ukarana została wysokim mandatem karnym.

W piątek (27 października) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem towarowym. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym tak zwanej „betonówce” z Połupina do Krosna Odrzańskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a podróżujące osobowym Jeepem kobiety wyszły z samochodu o własnych siłach. Jak wynika z ustaleń, kierująca jadąc z pasażerką, zatrzymała się przed wjazdem na przejazd, jednak jej upewnienie się co do bezpieczeństwa przejazdu nie było skuteczne. Kobieta wjechała na niestrzeżony przejazd  kolejowy w momencie, gdy do przejazdu zbliżał się pociąg towarowy, co skutkowało tym, że gdy zjeżdżała z niego, w jej auto uderzył pociąg. Na ponad dwie godziny wstrzymano ruch kolejowy na tej trasie. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kobieta ukarana została mandatem karnym w wysokości 1200 złotych oraz 10  punktami karnymi. Ponadto z uwagi na uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny.

Apelujemy do kierowców zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, w szczególności tych niestrzeżonych i stosowanie się do znaków. Pamiętaj, że nie każda taka historia kończy się szczęśliwie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Samochód osobowy stoi na poboczu po uderzeniu przez pociąg
  • Samochód osobowy stoi na poboczu po uderzeniu przez pociąg
  • Znak STOP przed widocznym przejazdem kolejowym, na którym stoi wagon-cysterna
Powrót na górę strony