Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez "Kobrę" w trakcie cięcia karoserii

Data publikacji 31.10.2023

44-latek został zatrzymany w swoim garażu przez policjantów z grupy operacyjnej „Kobra” w chwili, kiedy szlifierką kątową ciął karoserię skradzionej kilka dni wcześniej w Niemczech mazdy. Funkcjonariusze zabezpieczyli częściowo już zdemontowane auto, a także zagłuszarkę sygnałów GPS/GSM. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa.

Pozyskane przez funkcjonariuszy z „Kobry” informacje dotyczące tego, gdzie trafiła skradziona w Niemczech mazda i gdzie ma być demontowana nie mogli czekać.

Policjanci natychmiast dokonali niezbędnych sprawdzeń i podjęli czynności pod wskazanym adresem. Na jednej z posesji w powiecie wołomińskim weszli do garażu, z którego dochodziły wyraźne odgłosy mogące świadczyć o cięciu karoserii. Tak taż było.

44-latek przy użyciu szlifierki kątowej ciął właśnie niebieska mazdę. Samochód o wartości 102 tysięcy złotych został skradziony trzy dni wcześniej w Niemczech. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a także zabezpieczyli częściowo zdemontowane auto i zagłuszarkę sygnałów GSM/GPS.

Na podstawie zgromadzonego przez śledczych z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzut paserstwa. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

(KSP / kc) 

  • Rozebrana mazda w garażu na podnośniku
  • Zagłuszarka sygnałów GSM/GPS stoi na pralce
  • Części z rozebranego samochodu
  • fotele z rozebranego samochodu
  • Zdarte numery pojazdu
  • Części z rozebranego samochodu
Powrót na górę strony