Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do tragedii

Data publikacji 02.11.2023

Wczoraj wieczorem 38-letni jaworzanin wszedł na komin trzypiętrowej kamienicy i groził, że z niego skoczy. Do akcji wkroczyli policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jaworscy mundurowi oraz służby ratownicze. Dzięki ich zaangażowaniu i szybkości działania potrzebujący pomocy mężczyzna w kryzysie trafił pod opiekę lekarzy.

W środę, 1 listopada br. w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został powiadomiony, że na kominie trzypiętrowej kamienicy usytuowanej w centrum miasta stoi mężczyzna. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali 38-letniego mieszkańca Jawora, który wspiął się na wysoki komin i groził, że z niego zeskoczy. Mundurowi zabezpieczyli teren, uniemożliwiając tym samym dostęp osobom postronnym. Na miejsce przyjechali również strażacy ze specjalnym podnośnikiem, a także zespół Pogotowia Ratunkowego.

W związku z groźbami podjęcia próby samobójczej, dyżurny podjął decyzję o powiadomieniu policyjnych negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W trakcie prowadzonych działań oraz rozmów, także z członkami rodziny 38-latka, interwencja zakończyła się sukcesem. Mężczyzna uspokoił się i zszedł z komina. Jaworzanin trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, która przekazała go pod opiekę specjalistów.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony