Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Łotwy przewoził osoby nielegalnie przebywające na terytorium Polski - wpadł dzięki czujności policjanta z Raczek

Data publikacji 02.11.2023

Do 8 lat pozbawiania wolności grozi 27-letniemu obywatelowi Łotwy. Mężczyzna został zatrzymany na węźle Raczki na drodze S-61. Mężczyzna w samochodzie wiózł obywateli Iranu i Indii, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.

Policjant z Posterunku w Raczkach zwrócił uwagę na volkswagena na łotewskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusz mijając się z pojazdem na drodze w Raczkach zauważył, że z kierowcą podróżuje 6 pasażerów. Mundurowy nabrał podejrzeń, że mogą być to osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Policjant natychmiast zawrócił za pojazdem i powiadomił dyżurnego suwalskiej komendy. Po kilku minutach auto zostało zatrzymane do kontroli na węźle Raczki na drodze S-61.

Okazało się, że za jego kierownicą siedział 27-letni obywatel Łotwy. Przewoził on 4 obywateli Indii oraz 2 obywateli Iranu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Wszyscy zatrzymani trafili w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej w Augustowie. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / sc)

Powrót na górę strony