Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 03.11.2023

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy zatrzymanemu w Siemiatyczach. Jadący do służby policjant zauważył w centrum miasta mężczyznę jadącego całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Uwagę policjanta jadącego na służbę przykuł kierowca opla. Jego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy, jechał całą szerokością jezdni. Kiedy mężczyzna zjechał na osiedlowy parking w centrum miasta, funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił mu dalszą jazdę. W rozmowie z 35-latkiem od razu wyczuł alkohol. O wszystkim powiadomił dyżurnego siemiatyckiej Policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek nigdy nie miał prawa jazdy. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / kc) 

Powrót na górę strony