Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze na służbę udzielił pomocy rowerzyście poszkodowanemu w wypadku

Data publikacji 06.11.2023

Garwoliński policjant z Wydziału Kryminalnego był w drodze na służbę, kiedy na jednej z ulic miasta zauważył, że doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu poszkodowany został starszy rowerzysta. Policjant udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej i do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorował jego stan.

Policjant, który pełni na co dzień służbę w Wydziale Kryminalnym garwolińskiej komendy, był dzisiaj (06.11) w drodze na służbę, kiedy na skrzyżowaniu ulic Aleja Legionów i Targowej doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i podbiegł do poszkodowanego rowerzysty. Około godziny 6.00 ruch nie był jeszcze zbyt duży, a policjant był pierwszą osobą na miejscu zdarzenia. To właśnie on udzielił pomocy przedmedycznej poszkodowanemu i wezwał na miejsce służby medyczne. Monitorował stan poszkodowanego i pozostał z nim do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Po badaniu na miejscu rowerzysta został przetransportowany do szpitala.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem  jechał ulicą Aleja Legionów w kierunku Lublina i na skrzyżowaniu chciał skręcić w ul. Błonie. 67-letni rowerzysta jechał w przeciwnym kierunku na wprost. W trakcie wykonywania manewru skrętu doszło do zderzenia pojazdu osobowego z cyklistą. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W drodze prowadzonego postępowania policjanci wyjaśnią wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony