Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podnosili swoje umiejętności

Data publikacji 06.11.2023

Służba w Policji to wiele nieoczekiwanych sytuacji. Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty, użycie broni gładkolufowej - na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji. W Słomczynie policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach z zabezpieczania imprez masowych.

Głównym zadaniem policjantów działających w Nieetatowych Oddziałach Prewencji jest zapewnienie bezpieczeństwa m.in. w trakcie trwania imprez masowych, zgromadzeń publicznych oraz podczas przemieszczania się ich uczestników. Dzięki ich pracy, uczestnicy wydarzeń sportowych i kulturalnych nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Praca Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu jest poprzedzona regularnym treningiem. Kolejny raz doskonalenie zawodowe policjantów |zostało przeprowadzone na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Dowódca pododdziału przygotował dla swoich funkcjonariuszy kilka scenariuszy działań. Policjanci ćwiczyli odparcie ataku grupy osób oraz taktykę działań Policji m.in. w zabezpieczaniu zgromadzeń publicznych i imprez masowych przy aktywnym udziale Zespołu Antykonfliktowego KWP zs. w Radomiu.

Trening sprawia, że w momencie, kiedy pojawia się zagrożenie, każdy funkcjonariusz doskonale wie, jak powinien się zachować. Wielokrotnie powtarzane ćwiczenia powodują, że policyjne oddziały są lepiej skoordynowane, działają szybko i skutecznie.

Doskonalenie umiejętności w Słomczynie pokazało, że policjanci z Białobrzegów, Grójca, Kozienic, Lipska, Przysuchy, Szydłowca, Zwolenia i Żyrardowa wchodzący w skład Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji są dobrze przygotowani do wykonywania swoich zadań. Dowódcy byli zadowoleni z ich przebiegu i już przygotowują scenariusz kolejnych działań. W przedsięwzięciu uczestniczyli także przedstawiciele Oddziału Prewencji Policji w Radomiu oraz Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu. Przygotowanie scenariuszy działań pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno osób, które uczestniczą w imprezach masowych, jak i policjantów zabezpieczających takie wydarzenia.

Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? Złóż dokumenty.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej w zakładce "Praca w Policji"

(KWP zs. w Radomiu / kc) 

Film Policjanci podnosili swoje umiejętności

Pobierz plik Policjanci podnosili swoje umiejętności (format mp4 - rozmiar 25.78 MB)

Powrót na górę strony