Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bili i kopali po głowie. 17-latek trafił do aresztu

Data publikacji 07.11.2023

Za pobicie dwóch bialczan odpowiedzą dwaj młodzieńcy w wieku 17 i 18 lat. Podczas zatrzymania u jednego z nich policjanci ujawnili narkotyki. Nastolatek znany jest bialskim policjantom, gdyż w marcu br. zatrzymany był za pobicie i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na swoim znajomym. Przed weekendem trafił do tymczasowego aresztu. Agresorom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci otrzymali informację dotyczącą pobicia dwóch mężczyzn. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcy bez żadnego powodu zaatakowali napotkanych w parku nieznajomych. Bili i kopali ich po głowie i całym ciele. Nawet, gdy pokrzywdzeni stracili równowagę agresorzy kontynuowali... W wyniku zdarzenia pokrzywdzeni doznali obrażeń ciała. Jeden z nich 27-letni bialczanin trafił do szpitala.

Sprawą zajęli się bialscy kryminalni. Dzięki uzyskanym przez nich informacjom, jeszcze tego samego dnia dwaj młodzieńcy w wieku 17 i 18 lat podejrzewani o udział w tym zdarzeniu zostali zatrzymani w jednym z pubów na terenie miasta. W trakcie zatrzymania policjanci bialskiej prewencji ujawnili narkotyki przy starszym z nich. Młodszy natomiast znany jest bialskim funkcjonariuszom, gdyż w marcu br. zatrzymany był za pobicie i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na swoim znajomym. Wówczas sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu filmu z tego zdarzenia.

Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty. W przypadku 17-latka bialski sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury stosując najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony