Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podcast #10 KMP w Szczecinie - Dzielnicowi

Data publikacji 08.11.2023

W kolejnym podcaście Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie prosto ze studia NiUS RADIO Uniwersytetu Szczecińskiego, w ramach promocji zawodu policjanta zaprezentujemy służbę dzielnicowego. Jak wygląda i jakie są podstawowe zadania ustawowe policjanta, wie każdy. Każdy również chociaż raz w życiu słyszał o dzielnicowym, ale czym tak naprawdę on się zajmuje, nie każdy jest w stanie powiedzieć.. I o tym będzie dzisiejszy odcinek.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Oczywiście to tylko część z ich zadań służbowych, ale o nich w dzisiejszym odcinku Podcastu KMP w Szczecinie.

A jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad podjęciem służby w naszych szeregach i materiał dotyczący pracy dzielnicowych zachęca do jej podjęcia, to wszystkie niezbędne informacje, dotyczące rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.szczecin.policja.gov.pl lub na profilu facebookowym Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. A już za dwa tygodnie kolejny odcinek podcastu, w którym porozmawiamy o jednej z najbardziej tajemniczej ze służb w strukturach policji – służbie kryminalnej.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • grafika przedstawia po lewej stronie mikrofon radiowy, po prawej stronie logo Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, na dole napis podcast KMP w Szczecinie
  • policjant i policjantka przy radiowozie
  • policjant i policjantka przy pojeździe

Nagranie audio Podcast__10_KMP_w_Szczecinie_-_Dzielnicowi_-_Aktualnosci_-_K.mp3

Pobierz plik Podcast__10_KMP_w_Szczecinie_-_Dzielnicowi_-_Aktualnosci_-_K.mp3 (format mp3 - rozmiar 27.38 MB)

Powrót na górę strony