Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 osoby zatrzymane do sprawy pobicia – poszkodowany mężczyzn trafił do szpitala

Data publikacji 08.11.2023

Dwóch mężczyzn i kobieta dokonali pobicia mieszkańca powiatu strzelińskiego. Jak ustalili policjanci napastnicy bili i kopali po głowie 25-latka, a na domiar złego jeden z napastników użył noża w wyniku czego u poszkodowanego powstały rany cięte policzka. Chwilę później wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnych cel. Zebrany do sprawy materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom zarzuty. Za popełnienie czynu grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

W minioną sobotę 4 listopada po godzinie 20:00 dyżurny stanowiska kierowania w Strzelinie odebrał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że przy ul. Staszica trwa bójka. Zadysponowany niezwłocznie na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie. Natomiast w toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 46 i 18-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu strzelińskiego, oraz 22-letnia kobieta z powiatu gdańskiego działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia 25-latka. Jak ustalono napastnicy bili i kopali po głowie mężczyznę powodując naruszenie czynności ciała. Na domiar złego najmłodszy z napastników w trakcie opisanego zajścia użył noża w wyniku czego u poszkodowanego mężczyzny powstały rany cięte policzka.

W toku prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia zatrzymani zostali wszyscy sprawcy, którzy trafili do policyjnych cel. Poszkodowany mieszkaniec powiatu strzelińskiego został przetransportowany do szpitala celem udzielenia pomocy medycznej. Jak ustalono w trakcie zdarzenia napastnicy, jak również poszkodowany znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Zebrany do sprawy przez śledczych materiał dowodowy pozwolił wszystkim sprawcom przedstawić stosowne zarzuty. Wczoraj, 7 listopada br. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 18-latka, natomiast wobec dwóch pozostałych sprawców 46-letniego mężczyzny i 25-letniej kobiety zastosowano dozór Policji.

Za popełnienie czynu sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony