Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warszawa: Kolejny groźny złodziej samochodów zatrzymany

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Realizacji zatrzymali dzisiaj rano w miejscowości Kolno pod Łomżą Artura B l. 32, oraz Jarosława C l. 36. Mężczyzna ten od ponad roku poszukiwany był przez funkcjonariuszy za kradzieże samochodów, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Dzisiaj około godziny 6 rano funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Realizacji wkroczyli na kilka wytypowanych wcześniej adresów. Według policyjnych ustaleń miał tam znajdować się poszukiwany przestępca. Jak się okazało rzeczywiście tak było. W miejscowości Kolno pod Łomżą policjanci zatrzymali Artura B l 32. Mężczyzna ten należał do elity warszawskich złodziei samochodów luksusowych, kradł głównie Volkswageny i Audi (rocznik 2000-2005). Samochody były kradzione z ulicznych parkingów oraz w wyniku rozbojów drogowych.

Bandyci działali najczęściej w Warszawie, ale również dokonywali kradzieży na terenie całego kraju. Zatrzymany dysponował urządzeniami, które pozwalały mu ukraść samochód w kilkanaście sekund bez wymiany komputera. Mężczyzna podejrzewany jest również o wymuszenia rozbójnicze, napady i uprowadzenia.

Aktualnie poszukiwany był trzema listami gończymi w tym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową tropili przestępcę od ponad roku, kilkakrotnie udawało mu się jednak uciec. Miesiąc temu w zasadzce pod Ciechanowcem zatrzymano jego wspólnika Rafała R. ps. "Buli" lat 30.

W trakcie zatrzymania Arturowi B. udało się uciec pokonując rzekę w pław. "Buli" został aresztowany i przebywa do chwili obecnej w areszcie śledczym. Arturowi B. zostaną postawione kolejne zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem kilkunastu samochodów VW (w tym Passsat, Golf, Audi A6 i A8).

Oprócz Artura B. zatrzymano również Jarosława C. lat 36, który pomagał w jego ukryciu. Za ukrywanie przestępcy grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony