Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli wychłodzonemu 72-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 13.11.2023

Dzięki interwencji policjantów mł. asp. Sebastiana Maroszka i mł. asp. Sylwestra Świdy, starszy mężczyzna, który zasłabł w pobliżu torowiska, na czas otrzymał pomoc medyczną i został przetransportowany do szpitala, co z pewnością przyczyniło się do uratowania jego życia.

31 października 2023 r. policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu zostali wysłani przez dyżurnego tamtejszej jednostki w rejon torowiska w miejscowości Chrząstowice. Gdzie jak wynikało ze zgłoszenia od maszynisty pociągu, około kilometra za przejazdem kolejowym w kierunku miejscowości Pazurek, na ziemi miał leżeć mężczyzna. Maszynista pociągu niezwłocznie o tym fakcie powiadomił Policję.

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce, natychmiast udzielili pomocy wychłodzonemu i odwodnionemu mężczyźnie oraz powiadomili pogotowie, a także straż pożarną. Następnie policjanci z udziałem strażaków i załogi ratownictwa medycznego przetransportowali 72-latka na noszach do karetki. Okazało się, że mężczyzna dzień wcześniej przyjechał na ryby. Kiedy zepsuł mu się samochód, ruszył pieszo wzdłuż torów kolejowych, w stronę głównej drogi szukając pomocy. W pewnym momencie zasłabł i upadł na ziemię, uderzając głową o kamień, w wyniku czego stracił przytomność na kilka godzin. Kiedy odzyskał świadomość, nie był w stanie podnieść się i poruszać o własnych siłach. Telefon komórkowy, który mężczyzna posiadał przy sobie, rozładował się i w konsekwencji nie mógł z niego skorzystać.

Dzięki zgłoszeniu otrzymanemu od maszynisty pociągu oraz szybkiej interwencji policjantów mężczyzna otrzymał pomoc medyczną na czas. Być może te działania pozwoliły uniknąć tragedii.   

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony