Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurierzy zatrzymani w Rzędzianach

Data publikacji 13.11.2023

W Rzędzianach policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli alfę romeo. Samochodem podróżowało 2 obywateli Ukrainy, a także 3 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Okazało się, że dwaj Ukraińcy zamieszani są w proceder związany z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

Policjanci z białostockiej drogówki, na punkcie kontrolnym około godziny 10.00 w Rzędzianach zatrzymali do kontroli alfę romeo z dolnośląskimi numerami rejestracyjnymi. W aucie podróżowało dwóch mężczyzn, byli to obywatele Ukrainy - 31 i 27-latek. W pojeździe znajdowało się również trzech mężczyzn. Okazało się, że byli to obywatele Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

Mundurowi ustalili, że dwaj Ukraińcy zamieszani są w proceder związany z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. 31-latek i jego 27- letni kolega oraz trzech Syryjczyków, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony