Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o handel blisko 17 kilogramami narkotyków w rękach łódzkich policjantów

Data publikacji 13.11.2023

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 30 i 31-latka oraz ich 31-letnią kompankę podejrzanych o obrót znaczną ilością substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz mefedronu o łącznej wadze blisko 17 kilogramów. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu na trzy miesiące zostali tymczasowo aresztowany.

7 listopada 2023 roku policjanci z łódzkiej komendy prowadząc czynności w sprawie udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych pojechali na ulicę Paderewskiego, gdzie miało dochodzić do przestępczego procederu. Przed godziną 14:00 z obserwowanego mieszkania wyszedł młody mężczyzna, którego stróże prawa natychmiast wylegitymowali. Był to 31-letni łodzianin, który okazał się osobą poszukiwaną. W mieszkaniu znajdowała się jego 31- letnia konkubina, która również była szukana przez organy ścigania. Podczas przeszukań mundurowi  przechwycili blisko 400 gramów porcji handlowych różnego rodzaju narkotyków.

Następnego dnia po godzinie 19:00 funkcjonariusze  z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali kolejną osobę, która uczestniczyła w przestępczym procederze. Kompletnie zaskoczonego 30-latka stróże prawa zastali przy jego samochodzie.

Do obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych, dochodziło na terenie Łodzi od końca listopada 2021 roku do dnia zatrzymania. Łącznie zabezpieczono blisko 17 kilogramów narkotyków.

Po zebraniu przez śledczych z VII Komisariatu Policji w Łodzi materiałów dowodowych podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzut obrotu, w celu osiągnięcia korzyści materialnych, znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Górna wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn oraz kobiety na najbliższe trzy miesiące.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony