Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechodziła przez torowisko po zamknięciu rogatek – nagrali to policjanci

Data publikacji 14.11.2023

58-latka przeszła przez przejazd kolejowy, kiedy zapory były już opuszczone. Nie wiedziała, że świadkami jej zachowania są policjanci z bielskiej drogówki, a całe zdarzenie nagrywa policyjny wideorejestrator. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych.

Policjanci z bielskiej drogówki zauważyli na ulicy 11 Listopada kobietę, która przechodzi przez torowisko, pomimo że zapory były już zamknięte. Kobieta nie spodziewała się, że jej zachowanie obserwują mundurowi, którzy w pojeździe służbowym oczekują na przejazd przez tory. Całe zdarzenie zarejestrował policyjny wideorejestrator. Chwilę później 58-latka była już w rękach mundurowych. Bielszczanka tłumaczyła policjantom, że śpieszyła się do domu. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych.

Przypominamy, że wchodzenie lub wjeżdżanie na przejazd po rozpoczęciu opuszczania zapór lub jeśli ich podnoszenie nie zostało zakończone oraz wejście lub wjazd na przejazd kolejowy za sygnalizator przy sygnale czerwonym jest zabronione.

Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie, bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, czy poruszamy się samochodem bądź rowerem.

(KWP w Białymstoku / kp)

Film Nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 5.86 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony