Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Gubina brązowym medalistą XIX Mistrzostw Polski w Jiu-Jitsu

Data publikacji 15.11.2023

Młodszy aspirant Grzegorz Łukowiak z Komisariatu Policji w Gubinie zdobył III miejsce i brązowy medal na Mistrzostw Polski w Jiu-Jitsu. Na trzy stoczone walki, dwie wygrał przed czasem. Osiągnięty przez niego sukces to efekt samodyscypliny, wielu godzin na macie, sparingów, ćwiczeń siłowych i odpowiedniej diety. Naszemu koledze gratulujemy i kibicujemy podczas kolejnych zawodów.

Młodszy aspirant Grzegorz Łukowiak jest dyżurnym w Zespole Dyżurnych Komisariatu Policji w Gubinie. Zanim jednak objął to stanowisko, przez wiele lat pracował w patrolówce, gdzie spotykał się z wieloma sytuacjami, w których wykorzystywał zdobyte podczas treningów ju-jitsu umiejętności. Ta wymagająca dużej sprawności fizycznej, szybkości, umiejętności logicznego myślenia i sprytu sztuka walki na stałe wpisała się w życie Grzegorza i pomaga mu podczas prowadzenia zajęć z taktyki i techniki interwencji policyjnych, których jest instruktorem. Swoimi umiejętnościami dzieli się z kolegami i koleżanki z pracy, ale nie tylko. W 2018 roku założył w Gubinie klub ju-jitsu, gdzie jest jednym z trenerów.

Wiele godzin na macie, sparingów, w tym z zawodnikami z klubów z Zielonej Góry i Sulechowa, przygotowań siłowych z ciężarami, a także odpowiednia dieta przyniosło efekt. Po dwumiesięcznych, wymagających samodyscypliny przygotowaniach, był gotowy, by zmierzyć się z innymi zawodnikami podczas XIX Mistrzostw Polski w jiu-jitsu, które odbyły się w dniach 11-12 listopada w Warszawie. Podczas odbywających się w systemie pucharowym zawodów, stoczył trzy walki, w tym dwie zakończył przed czasem, co dało mu brązowy medal w kategorii 88,3 kilogramy Master i dwa purpurowe pasy.

Grzegorzowi gratulujemy i kibicujemy podczas kolejnych zawodów.

Przeczytaj również: Podium Mistrzostw w Brazylijskim jiu-jitsu

(KWP w Gorzowie Wlkp.)

  • Mężczyzna w czarnym stroju stoi na podium i ma na szyi medal na czerwonym pasku
  • Brązowy medal z napisem XIX Mistrzostw Polski w ju-jitsu leży na brązowym stole
  • Na macie walczy dwóch mężczyzn. Obok stoi sędzia

Film Policjant z Gubina brązowym medalistą XIX Mistrzostw Polski w jiu-jitsu

Pobierz plik Policjant z Gubina brązowym medalistą XIX Mistrzostw Polski w jiu-jitsu (format mp4 - rozmiar 19.91 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony