Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowych za profesjonalizm

Data publikacji 16.11.2023

Podziękowania dla dwóch dzielnicowych wpłynęły do ryckiej komendy od mieszkańca powiatu. Policjanci podczas nocnej służby prawidłowo zareagowali widząc, mężczyznę poruszającego się z latarką wewnątrz sklepu. Mieli podejrzenie, że doszło do włamania. Okazało się, że doszło do awarii prądu i właściciel sklepu chciał zabezpieczyć chłodnie i lodówki. Jak napisał w podziękowaniu, zachowanie mundurowych ,,...dało świadectwo, jak dobrze wykonują swoją pracę i obraz tego, że można czuć się bezpiecznie….”

Pod koniec tygodnia  do Komendy Powiatowej Policji w Rykach wpłynął mail  w formie podziękowania od mieszkańca powiatu ryckiego. Mężczyzna zaznaczył, że składa podziękowania dwóm dzielnicowym pracujących na terenie gmin Ułęż i Nowodwór.

Mundurowi w połowie października w godzinach nocnych podczas wspólnego patrolowania jednej z miejscowości gminy Ułęż zauważyli, że wewnątrz sklepu spożywczego porusza się jakaś osoba z latarką.  Policjanci nabrali podejrzeń i przypuszczając, że może być to próba kradzieży, podjęli czynności służbowe.

Sytuacja dość szybko została wyjaśniona. Okazało się, że doszło do awarii prądu i właściciel sklepu chciał zabezpieczyć chłodnie i lodówki. Dlatego też z latarką w ręku przemieszczał się po jego wnętrzu.

Właściciel sklepu postanowił docenić postawę mundurowych i wystosował maila do ich przełożonych „… Chciałbym w swoim imieniu bardzo podziękować i od razu pochwalić służbę policjantów, ponieważ dało to świadectwo jak dobrze wykonują swoją pracę  i obraz tego, że można czuć się bezpiecznie….”

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony