Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddali cząstkę siebie, by pomóc potrzebującym

Data publikacji 16.11.2023

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się honorowa zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Śląscy policjanci oraz pracownicy cywilni, a także wszyscy chętni oddali cenny płyn ratujący życie. Większość dawców to osoby regularnie oddające krew. Nie zabrakło jednak osób, które podzieliły się cząstką siebie po raz pierwszy.

Na zdjęciu mobilny ambulans krwiodawstwa przed komendą.

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się ostatnia w tym roku honorowa zbiórka krwi. O 8.00 przed komendą zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Jak zawsze nie zabrakło policjantów i pracowników cywilnych, którzy chętnie oddali cząstkę siebie, aby pomóc innym.

O tym, że warto oddawać krew, policjanci wiedzą doskonale, ponieważ w swojej pracy są świadkami różnego rodzaju tragedii - szczególnie wypadków na drogach. Dlatego też wśród mundurowych jest tak wielu honorowych dawców tego drogocennego płynu. 

Dzisiaj do mobilnego punktu zgłosiło się 19 osób, które oddały krew. W sumie zebrano jej prawie 9 litrów. Krew trafi do najbardziej potrzebujących.

„Nasza krew – nasza Ojczyzna” to ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych organizowana już po raz 12. przez Straż Graniczną dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. 

Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów wymagających leczenia krwią, a także skojarzenie munduru opatrzonego symbolami i godłem Rzeczypospolitej Polskiej z gotowością oddania drugiemu człowiekowi cząstki siebie – krwi. Policjanci są zawsze gotowi by nieść pomoc drugiemu człowiekowi, również w taki sposób, dzieląc się krwią z tymi, którzy jej potrzebują. Każdy kto spełnia warunki zdrowotne może oddać krew podając hasło ,,Nasza krew – nasza Ojczyzna” w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju. Akcja prowadzona jest w terminie 25 października – 20 grudnia 2023 roku w jednostkach Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej oraz punktach krwiodawstwa.Objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

  • Na zdjęciu mobilny ambulans krwiodawstwa.
  • Na zdjęciu ręka mężczyzny oddającego krew, obok stoi pielęgniarka.
  • Na zdjęciu ręka mężczyzny oddającego krew, obok urządzenia, na których w workach widoczna jest pobierana krew.
  • Na zdjęciu probówki z krwią.
  • Na zdjęciu opakowania z czekoladą, na których widać napis Twoja krew nasze życie oraz łączy nas krew, która ratuje życie, bo tętni w nas dobro.
  • Na zdjęciu policjant podczas oddawania krwi.
  • Na zdjęciu ręka policjanta i aparatura, na której widać pobieraną krew.
  • Urządzenia, na których w workach widoczna jest pobierana krew.
  • Na zdjęciu pielęgniarka, która nakleja plaster na rękę policjanta.
Powrót na górę strony