Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca taxi okazał fałszywe prawo jazdy. Nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów

Data publikacji 21.11.2023

Policjanci ze szczecińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem Focus. Mundurowi nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości mężczyzny siedzącego za kierownicą. Wydało się jednak, że 21 latek okazał zagraniczne prawo jazdy, którego blankiet wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali na ulicy Gdańskiej do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem, który był oznaczony jako TAXI. Spotkanie z policjantami zakończyło się zatrzymaniem 21 latka i przekazaniem jego pojazdu osobie wskazanej przez kierowcę.

Podejrzenia policjantów wzbudził bowiem dokument, który mężczyzna okazał podczas kontroli. Na blankiecie brakowało zabezpieczeń występujących w autentycznych dokumentach. Wydało się ,że prawo jazdy jest podrobione.

To jednak nie koniec ujawnionych przez policjantów naruszeń obowiązujących przepisów. Podczas kontroli  mundurowi sprawdzili, że 21 latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz kierowca za te wszystkie czyny odpowie przed sadem.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony