Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność

Data publikacji 21.11.2023

Garwolińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Garwolinie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Kierujący samochodem osobowym potrącił jedną osobę w rejonie oznakowanego przejściu dla pieszych, która z obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

W sobotę (18.11) o godz. 20:36 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Kościuszki. Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen potrącił w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych mężczyznę w wieku 43 lat. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 21-letni kierowca był trzeźwy. Pieszy znajdował się pod działaniem alkoholu.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze garwolińskiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy przechodził przez przejście na zielonym świetle. Również kierowca volkswagena podczas wykonywania manewru skrętu w lewo miał zielone światło. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia jak i pojazdu uczestniczącego w wypadku, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ujawnione ślady. Trwa wyjaśnianie  przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny zwracamy się do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować. Piesi powinni natomiast pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania.

podkom. Małgorzata Pychner

 

Film Potrącenie na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność

Opis filmu: Potrącenie na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność

Pobierz plik Potrącenie na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność (format mp4 - rozmiar 37.17 MB)

Powrót na górę strony