Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odznaczeni odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji 23.11.2023

Podkarpaccy policjanci odebrali państwowe odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusze oddali już ponad 20 litrów krwi.

Wszyscy doskonale wiemy jaką wartość ma krew w sytuacji ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Jest wówczas bezcenna! Mimo takiej świadomości często brakuje jej w bankach krwi. To właśnie dlatego wielu z nas otrzymuje informacje z prośbą o jej oddanie, a także bierze udział w organizowanych akcjach oddawania krwi. Także i funkcjonariusze policji chętnie odpowiadają na różne apele i włączają się w te szlachetne akcje. Komisarz Paweł Kubrak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz starszy sierżant Łukasz Kulik z Komisariatu Policji Rzeszów-Śródmieście z honorowym krwiodawstwem związani są już od wielu lat.

Wczoraj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, funkcjonariusze uhonorowani zostali ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Naszym kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy najlepszego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. 

(KWP w Rzeszowie / kp)

  • odznaka Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • wyróżnione odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu osoby stoją na tle rollupu z napisem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • dwaj policjanci i kobieta wyróżnieni odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
Powrót na górę strony