Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresor, który w biały dzień zaatakował starszą kobietę w centrum Wrocławia, został zatrzymany

Data publikacji 23.11.2023

Policjanci kryminalni z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który zaatakował w centrum Wrocławia starszą kobietę. Całe zajście miało miejsce w środku dnia, na jednej z ulic w centrum stolicy Dolnego Śląska, gdzie 30-letni agresor podszedł do idącej chodnikiem kobiety i bez jakiejkolwiek przyczyny kopnął ją z całej siły. Policjanci namierzyli sprawcę tego bulwersującego ataku w jednym z wrocławskich mieszkań. Na widok funkcjonariuszy 30-latek nie był już taki hardy i schował się w... pawlaczu. Z kryjówki trafił prosto do aresztu, gdzie decyzją sądu spędzi kolejne 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Kamery monitoringu uchwyciły moment, w którym mężczyzna podchodzi do idącej chodnikiem starszej kobiety i bez przyczyny kopie ją z całej siły, po czym odchodzi jak gdyby nic się nie stało. Leżącej na ziemi ofierze agresora pomaga przypadkowy przechodzień.

Po otrzymaniu informacji o tym bulwersującym zdarzeniu do działań przystąpili funkcjonariusze ze Starego Miasta oraz ich koledzy z Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej.

30-letni napastnik długo nie cieszył się wolnością. Policjanci kryminalni zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na widok funkcjonariuszy 30-latek nie był już taki hardy i ze strachu schował się w... pawlaczu. Misterny plan ukrycia się w schowku na prodiż i ozdoby choinkowe zawiódł, a mężczyzna już po chwili, z kajdankami na rękach,  był w drodze do pobliskiej jednostki Policji.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratury i wobec 30-letniego agresora, który usłyszał m.in. zarzuty naruszenia nietykalności i uszkodzenia ciała, zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Film Agresor, który w biały dzień zaatakował starszą kobietę w centrum Wrocławia został zatrzymany

Opis filmu: deskrypcja w załączeniu

Pobierz plik Agresor, który w biały dzień zaatakował starszą kobietę w centrum Wrocławia został zatrzymany (format mp4 - rozmiar 24.35 MB)

Powrót na górę strony