Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii - policjanci uratowali kobietę

Data publikacji 27.11.2023

Życie ludzkie jest naszym priorytetem. Po raz kolejny udowodnili to kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zapobiegli tragedii i pomogli 33-latce. Kobieta stała na 10-metrowej suwnicy kolejowej. Jeden z policjantów wszedł na konstrukcję i osobiście sprowadził kobietę na dół. Przypominamy, że nikt nie musi być sam w kryzysie. Pomoc możemy uzyskać pod numerem telefonu 116 123.

W sobotę, 25 listopada około godziny 15:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował dyżurnego, że na suwnicy kolejowej znajduje się kobieta. Na miejscu jako pierwszy pojawił się będący w pobliżu dzielnicowy. Funkcjonariusz potwierdził zgłoszenie. 33-latka znajdowała się około 10 metrów nad ziemią. Była bardzo pobudzona, roztrzęsiona i krzyczała. Policjant nawiązał rozmowę i starał się uspokoić kobietę.

Do pomocy przyjechał kolejny patrol. Jeden z funkcjonariuszy szybko wspiął się na suwnicę i zbliżył się do kobiety. Gdy dzielnicowy odwrócił jej uwagę rozmową, drugi policjant, złapał 33-latkę i bezpieczne sprowadził na dół.

W tej sytuacji wszystko skończył się dobrze. Kobieta została przekazana załodze pogotowia, która udzieliła 33-latce pomocy medycznej i  w asyście policjantów przewiozła do szpitala. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

Pomoc możemy uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny i anonimowy numer Ogólnopolskiego Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym 116 123. 

(KWP w Opolu / kc)

Powrót na górę strony