Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomagamy i chronimy”. Policjanci pomogli kobiecie, która miała atak hipoglikemii

Data publikacji 30.11.2023

Dzięki czujności policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli udało się pomóc kobiecie chorej na cukrzycę. Kobieta w centrum miasta miała atak hipoglikemii, co spowodowało, że kontakt z nią był bardzo utrudniony. Na szczęście jeden z przechodniów powiadomił policjantów. Okazało się, że nienaturalne zachowanie kobiety spowodowane było atakiem choroby. Policjanci wybili szybę w aucie, które toczyło się w kierunku nadjeżdżającego tramwaju, pomogli kobiecie i wezwali pomoc medyczną.

Jak ważna jest odpowiednia rekcja ze strony obywateli w sytuacji zagrożenia? Doskonałym przykładem tego jest sytuacja, jaka miała miejsce w kilka dni temu na terenie Woli. To wtedy do policjantów dotarła informacja od zaniepokojonego przechodnia o kobiecie, która siedziała w aucie za kierownicą i sprawiała wrażenie nieprzytomnej. Na miejscu policjanci z wolskiej patrolówki od razu zwrócili uwagę na pojazd na środku ruchliwego skrzyżowania. Kobieta siedziała za kierownicą, drzwi były zablokowane. Ona sama sprawiała wrażenie nieprzytomnej, nie było z nią żadnego kontaktu.

W pewnym momencie auto zaczęło toczyć się w kierunku nadjeżdżającego tramwaju. Policjanci podjęli decyzję o wybiciu szyby, zaraz po tym unieruchomili auto i zaopiekowali się kobietą do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Ratownicy zajęli się kobietą i udzielili jej pomocy medycznej. Po kilkunastu minutach kobieta odzyskała przytomność i podziękowała wszystkim za pomoc.

(KSP / sc)

Powrót na górę strony