Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reagujmy na osoby leżące na ulicy

Data publikacji 01.12.2023

W Polsce żyje co najmniej 3 mln cukrzyków. O tym, że należy zdawać sobie z tego sprawę przypominają wałeccy policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego st.sierż. Piotr Gryglewicz i st. post. Wiktoria Winiecka, którzy udzielili pomocy 24-latce.

Funkcjonariusze w trakcie patrolowania ulicy Wojska Polskiego zauważyli jak stojąca na przystanku autobusowym młoda kobieta nagle upada. Kobieta straciła przytomność i nie było z nią kontaktu. Policjanci ułożyli wałczankę w pozycji bezpiecznej i kontrolowali jej czynności życiowe do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Jeszcze przed przybyciem służb medycznych 24-latka odzyskała świadomość i jak się okazało choruje na cukrzycę i musi przyjmować insulinę.

Pamiętajmy o tym, że nie każdy przechodzień, który leży na ulicy, czy śpi na ławce jest pod działaniem alkoholu. Mało tego, pomocy należy udzielić każdej osobie. Wystarczy wykonać telefon alarmowy 112, a ratujemy czyjeś życie bądź zdrowie. 24-letnia wałczanka miała zapaść cukrzycową - brak natychmiastowej pomocy w takim przypadku może mieć tragiczny koniec.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony