Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 6 kilogramów marihuany

Policjantka po służbie, która wykonywała czynności jako kurator społeczny ujawniła w jednym z pilskich mieszkań znaczną ilość marihuany. Do działań włączyli się funkcjonariusze pilskiej jednostki, którzy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za wytwarzanie znacznej ilości narkotyków.

W ubiegły piątek, 24 listopada 2023 roku policjantka, która służyła wcześniej w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, a obecnie jest Oficerem Dyżurnym w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie wykonywała czynności jako kurator społeczny. Po wejściu do mieszkania na jednym z pilskich osiedli policjantka zauważyła znajdujący się tam susz konopi indyjskich. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z pilskiej jednostki.

Po dokładnym przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli ostatecznie ponad 6 kilogramów marihuany. Jej posiadaczem okazał się właściciel mieszkania – 32-letni mieszkaniec Piły. Mundurowi na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także znajdującą się tam gotówkę w kwocie 2000 złotych.

Zebrany w ramach sprawy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów związanych z uprawą konopi oraz wytwarzaniem znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet 20 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • Marihuana w foliowych workach
  • susz marihuany w plastikowym pojemniku
  • susz marihuany w plastikowym pojemniku
  • susz marihuany w plastikowym pojemniku
Powrót na górę strony