Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził ponad 88 tysięcy podatku VAT na podstawie sfałszowanych faktur

Data publikacji 04.12.2023

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami w celu uszczuplenia podatku VAT. Na podstawie 57 faktur opiewających na ponad 383 tysiące złotych poświadczających nieprawdę na dostawę paliwa, 45-latek uszczuplił podatek Vat na ponad 88 tysięcy złotych. Mężczyzna nielegalny proceder prowadził od stycznia 2018 do sierpnia 2021 roku. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 45-letniemu mieszkańcowi powiatu karkonoskiego podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami i uszczuplenie podatku VAT.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, prowadząc działalność gospodarczą w okresie od stycznia 2018 roku do sierpnia 2021 roku posłużył się 57 fakturami poświadczającymi nieprawdę, które dotyczyły dostawy paliwa, co w rzeczywistości nie miało miejsca.

Wartość przedstawionych faktur opiewała na ponad 383 tysiące złotych, z czego wyliczono do zwrotu ponad 88 tysięcy złotych podatku VAT. Obecnie 45-latek pobrany podatek wraz z odsetkami musi zwrócić na rzecz Skarbu Państwa.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Mężczyzna kilka dni temu w Prokuraturze Rejonowej usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony