Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świadomość noszonego munduru także po służbie

Data publikacji 04.12.2023

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona. W pewnym momencie zauważyła rozbity na poboczu samochód. Nie wahała się ani chwili i wybiegła na ratunek. Policjantka pomogła 18-letniemu pasażerowi forda. Młody mężczyzna mocno krwawił. Daria była na miejscu, aż do przyjazdu ratowników i kolegów z ruchu drogowego. Nasze hasło „Pomagamy i chronimy“ to nie tylko puste słowa, ale odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi.

Policjant bez względu na to, czy jest w służbie czy poza nią, w sytuacji, kiedy zagrożone jest ludzkie życie, bez wahania rusza z pomocą. Tak właśnie zareagowała dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Dzielnicowa Daria w czasie wolnym od służby, wracając samochodem do domu z rodziną, zauważyła zdarzenie drogowe, do jakiego doszło w miniony poniedziałek, 27 listopada na trasie Żaba – Smarchowice Nowe. Policjantka natychmiast zatrzymała się i sprawdziła, czy jest ktoś, kto potrzebuje pomocy.

Mundurowa bez wahania udzieliła pierwszej pomocy przedmedycznej 18-letniemu pasażerowi forda, który mocno krwawił z głowy. Policjantka monitorowała jego stan zdrowia do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Zabezpieczyła również miejsce zdarzenia, a po przyjeździe służb, przekazała im najważniejsze ustalenia. Dalszą obsługą zdarzenia zajęli się jej koledzy z namysłowskiej drogówki. W związku z obrażeniami mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Postawa naszej policjantki jest przykładem świadomości noszonego munduru. Nasze hasło „Pomagamy i chronimy“ to nie tylko puste słowa, ale odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi.

(KWP w Opolu / kc) 

  • Policjantka stoi obok radiowozu w zimowej scenerii
  • djęcie rozbitego samochodu
  • djęcie rozbitego samochodu
Powrót na górę strony