Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia wspólnego polsko-niemieckiego zespołu policyjnego

Data publikacji 06.12.2023

We wtorek, 5 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu podpisano list intencyjny, pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, a Prezydium Policji w Neubrandenburgu, w sprawie utworzenia wspólnego polsko-niemieckiego zespołu policyjnego.

Swoje podpisy pod listem złożyli Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński oraz Prezydent Prezydium Policji w Neubrandenburgu Pan Thomas Dabel.

Wstępne porozumienie zakłada utworzenie stałych, wspólnych polsko-niemieckich patroli policyjnych, które poprzez swoją aktywność na obszarze odpowiedzialności Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i Polizeirevier Heringsdorf, pogłębiłyby polsko-niemieckie stosunki pomiędzy służbami oraz zwiększałyby bezpieczeństwo polskich i niemieckich obywateli w pasie nadmorskim.

Zaplanowano, że w związku z podpisaniem listu intencyjnego, program pilotażowy obejmujący szkolenia językowe, policyjne i kulturowe dla polskich i niemieckich funkcjonariuszy – członków nowego zespołu, rozpocznie się w kwietniu 2024 r.

Planuje się, że stałe patrole rozpoczną swe służby już w okresie wakacyjnym, w czasie zwiększonej aktywności turystycznej, wspomagając tym samym regularne siły Policji na wymienionych uprzednio obszarach.

(KWP w Szczecinie / kc)

  • Policjanci siedzą i coś podpisują
  • Policjanci stoją i podają sobie ręce
  • Policjanci siedzą przy stole i rozmawiają
Powrót na górę strony