Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwoleńscy policjanci pomogli kobiecie, która nie jadła i nie przyjmowała leków od 3 dni

Data publikacji 11.12.2023

Bycie dzielnicowym, to bardzo odpowiedzialna i trudna służba, która wymaga wszechstronności i ogromnego zaangażowania w niesienie pomocy innym. Dlatego dzielnicowy z gminy Zwoleń zaalarmowany przez mieszkańców swojego rejonu o kobiecie, która może znajdować się w stanie zagrażającym jej życiu, natychmiast pojechał z pomocą.

Policjant w trakcie służby na terenie gminy Zwoleń uzyskał informację, na temat osoby, która może znajdować się w stanie zagrażającym jej życiu. Dzielnicowy sierż. szt. Michał Pączek wraz z funkcjonariuszem st. sierż. Sebastianem Sierpińskim pojechali pod wskazany adres, gdzie znaleźli leżącą na łóżku 69-latkę. Policjanci już po wejściu do domu odczuli niską temperaturę, która była bliska 0 stopni Celsjusza. Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że nie jadła i nie przyjmowała leków od 3 dni, a wcześniej przewróciła się na śliskim podwórku i boli ją lewe ramię i nie jest w stanie napalić w piecu.

Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, udzielili kobiecie pierwszej pomocy i zatroszczyli się o nią do czasu przyjazdu pogotowia. Ratownicy przewieźli kobietę do szpitala.

Po raz kolejny apelujemy! Jeżeli ktokolwiek ma wiedzę o miejscach, gdzie przebywają osoby samotne w podeszłym wieku lub w trudnej sytuacji życiowej możecie powiadomić policję lub wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa interwencja Policji lub innych służb, należy zadzwonić na numer 112.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony