Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna znęcał się nad dziećmi w wieku 3 i 7 lat

Data publikacji 13.12.2023

Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy, 34-letniego mieszkańca Kościerzyny. Jak ustalili wstępnie mundurowi, mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swoich dzieci. Za przestępstwo znęcania grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

W poniedziałek po południu (11.12.2023) do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się 28-letnia kobieta i powiadomiła o tym, że jej partner życiowy znęcał się fizycznie i psychicznie nad ich dziećmi w wieku 3 i 7 lat. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 34-latka i osadzili go w policyjnym areszcie. Śledczy pracujący nad tą sprawą. Ustalili, że mężczyzna znęcał się nad swoimi małymi dziećmi fizycznie i psychicznie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad małoletnimi. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony