Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez grupę "Speed"

Data publikacji 14.12.2023

Policjanci z sosnowieckiej grupy "Speed" zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 37-letni mężczyzna na drodze krajowej 91 w Siewierzu stale poruszał się lewym pasem ruchu, wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych, przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h i nie zastosował się do znaków poziomych na jezdni. Za swój piracki rajd ukarany został mandatem w wysokości 5000 złotych, a na jego konto trafiło 37 punktów.

Policjanci z ruchu drogowego z Sosnowca, pełniący służbę w grupie "Speed", zakończyli szaleńczy rajd kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy. Patrolując drogę krajową numer 91 w Siewierzu, zwrócili uwagę na seata, którego kierowca stale poruszał się lewym pasem ruchu, nie zważając też na ograniczenia prędkości ustawione przed przejściem dla pieszych. Zarejestrowana przez mundurowych prędkość 37-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego na ograniczeniu do 50 km/h, wskazała aż 139 km/h. Mężczyzna wyprzedził ponadto inny pojazd na przejściu dla pieszych, a następnie nie zastosował się do znaków poziomych na jezdni, w ostatniej chwili zmieniając pas ruchu.

Za jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, policjanci ukarali 37-latka mandatem w wysokości 5000 złotych, a na jego konto trafiło 37 punktów. Oznacza to, że będzie on musiał przejść badania psychologiczne i ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Przypominamy, że wsiadając za kierownicę swojego pojazdu odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa i przestrzegajmy przepisów.

Film Nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 3.29 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja nagrania

Pobierz plik audiodeskrypcja nagrania (format mp3 - rozmiar 469.29 KB)

Powrót na górę strony