Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Data publikacji 16.12.2023

Dzisiaj, 16 grudnia 2023 roku Biuro Prewencji KGP po raz kolejny zainaugurowało ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przeprowadzenie uroczystej inauguracji odbyło się tym razem w garnizonie małopolskim na terenie Stacji Narciarskiej „Słotwiny Arena” w Krynicy-Zdroju. Do współpracy przy organizacji imprezy zaproszono Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz partnerów akcji.

Podczas wydarzenia organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji m.in. zostały zorganizowane konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz quizy i testy wiedzy dla młodzieży. Na miejscu byli również Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR oraz przedstawiciele Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami, była także możliwość obejrzenia z bliska sprzętu służbowego policjantów i goprowców. O bezpieczeństwo użytkowników stoku zadbał policyjny patrol narciarski, a policjanci profilaktycy przekazywali wiele cennych informacji i wskazówek związanych z bezpieczeństwem podczas całego sezonu zimowego.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań podejmowanych w ubiegłych latach, a jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Partnerami akcji są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

W ramach części projektu adresowanego do dzieci i młodzieży Biuro Prewencji KGP ogłosiło konkurs plastyczno-filmowy na zilustrowanie zasad Dekalogu FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowe spoty filmowe.

Prace i zgłoszenia, podpisane przez opiekuna prawnego, należy nadsyłać do 8 marca 2024 r. na adres:

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji

ul. Puławska 148/150

02-624 Warszawa.

Akcja i konkurs promowane będą na spotkaniach profilaktycznych oraz podczas licznych imprez związanych z uprawianiem sportów zimowych w całym kraju.

Na potrzeby przedsięwzięcia została uruchomiona specjalna strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, do której można uzyskać dostęp również po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na materiałach informacyjnych. Strona zawiera materiały informacyjne, fotorelacje z działań Policji w całej Polsce oraz regulamin konkursu plastyczno-filmowego.

Zachęcamy wszystkich do systematycznego jej odwiedzania w trakcie trwającego sezonu zimowego, a dzieci i młodzież mobilizujemy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Śnieżny Dekalog”, gdzie na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

(Biuro Prewencji KGP)

Powrót na górę strony