Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Krakowa uratowali 37-letnią kobietę

Data publikacji 18.12.2023

Szybka reakcja i bardzo dobra współpraca pomiędzy policjantami kryminalnymi i Zarządem w Krakowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadziła do uratowania 37-letniej kobiety, która chciała targnąć się na swoje życie.

W czwartek, 14 grudnia br. w godzinach popołudniowych na skrzynkę mailową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpłynęła anonimowa wiadomość dotycząca samobójczych planów nieznanej osoby. Z treści listu wynikało, że prawdopodobnie napisała go mieszkanka województwa małopolskiego.

W związku z tym, sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Wydziału Operacyjno-Śledczego Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, o pomoc poproszono także funkcjonariuszy kryminalnych z Tarnowa.

Dobra współpraca szybko zaowocowała konkretnymi informacjami, z których wynikało, że e-mail napisała 37-letnia mieszkanka Krakowa. Policjanci dzięki żmudnej pracy operacyjnej namierzyli miejsce przebywania kobiety na terenie miasta. Już w sobotę, 16 grudnia cała i zdrowa otrzymała niezbędną pomoc.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony