Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie

Data publikacji 20.12.2023

Niżańscy policjanci pomogli mężczyźnie, którego życie lub zdrowie mogło być zagrożone. Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom mundurowych, nie doszło do tragedii. Mieszkaniec powiatu niżańskiego trafił do szpitala.

W piątek, 15 grudnia 2023 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 32-latek poruszający się osobowym oplem, może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna może chcieć targnąć się na swoje życie.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania opla, którym z miejsca zamieszkania odjechał mężczyzna. Funkcjonariusze sprawdzali m.in.: parkingi oraz wszystkie miejsca postoju, gdzie mógł zatrzymać się kierowca.

W pewnym momencie, za jednym z budynków na obrzeżach miasta, mundurowi zauważyli pojazd odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Już po chwili okazało się, że za jego kierownicą siedział poszukiwany mężczyzna. Kierowca powiedział policjantom, że znalazł się w wyjątkowo trudnej dla niego sytuacji życiowej. Funkcjonariusze udzielili mu wsparcia oraz zaopiekowali się nim do przyjazdu karetki pogotowia.

Dzięki sprawnym i szybkim działaniom niżańskich funkcjonariuszy, być może nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/ lub https://pokonackryzys.pl/

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony