Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano mężczyznę

Data publikacji 21.12.2023

Policjanci z komisariatu II w Sosnowcu uratowali mieszkańca tego miasta, którego życie było zagrożone. Dzięki ich błyskawicznej reakcji mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji, jeszcze przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Hasło „Pomagamy i chronimy”, to nie tylko puste słowa. Dowiedli tego tym razem policjanci z komisariatu II w Sosnowcu - starszy posterunkowy Mateusz Świeboda oraz starszy posterunkowy Kamil Latacz, którzy uratowali młodego mężczyznę.

Do sosnowieckich mundurowych wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy 1 Maja przebywa osoba, której życie może być zagrożone. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, potwierdzili te przypuszczenia – mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli czynności ratownicze. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji, jeszcze przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Następnie został przekazany pogotowiu ratunkowemu i przewieziony do pobliskiego szpitala.

Pamiętajmy, że w sytuacjach, w których zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie, czasami liczy się każda sekunda. Nie wahajmy się reagować, gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji i wzywajmy odpowiednie służby

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony