Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla lubartowskiego policjanta za pomoc w odzyskaniu pieniędzy

Data publikacji 21.12.2023

W wyniku pracy funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego z lubartowskiej komendy mieszkaniec powiatu odzyskał utracone ponad 111 tys. złotych. Do oszustwa doszło półtora roku temu. Sprawa dotyczyła wyłudzenia tej kwoty pieniędzy przy zakupie minikoparki. By wyrazić swoją wdzięczność, mieszkaniec powiatu lubartowskiego przesłał podziękowania do szefa lubartowskich policjantów.

12 grudnia br. na skrzynkę mailową Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie wpłynęła wiadomość od mieszkańca powiatu lubartowskiego, który został oszukany i chciał podziękować za pomoc. Mężczyzna około półtora roku temu zainteresował się kupnem minikoparki z ogłoszenia na jednym z portali ogłoszeniowych. Poszkodowany nawiązał kontakt ze sprzedającym. Po ostatecznych ustaleniach wpłacił pieniądze na wskazany numer konta. Nic nie wskazywało na to, aby miały wystąpić jakieś problemy, jednak po wpłacie umówionej kwoty w wysokości ponad 111 tysięcy złotych, kontakt ze sprzedającym był utrudniony. Zgłaszający był zbywany a przekazanie koparki odwlekane w czasie. Wtedy też mężczyzna zorientował się, że został oszukany.

Poszkodowany sprawę postanowił zgłosić w lubartowskiej komendzie. Czynności w tej sprawie prowadził funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego. Policjant wykazał się dużym doświadczeniem i umiejętnościami dążąc do zwrotu wyłudzonych pieniędzy. W toku wykonywanych czynności, w trakcie śledztwa zabezpieczono rachunek bankowy sprawcy, na którym znajdowały się utracone środki. Po przeprowadzeniu wszystkich procedur prawnych środki zostały zwrócone na konto pokrzywdzonego.

Skuteczne działanie lubartowskiego policjanta spotkało się z uznaniem pokrzywdzonego, który przesłał podziękowania do Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony