Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant i jego żona w czasie wolnym od służby odnaleźli zaginioną seniorkę

Data publikacji 28.12.2023

Policjant z wydziału kryminalnego, który na co dzień pełni służbę w zespole poszukiwań po raz kolejny pokazał, że policjantem jest się całą dobę. Stróż prawa w czasie wolnym od służby oraz jego żona odnaleźli zaginioną 79-letnią seniorkę, która od kilkunastu godzin przebywała poza miejscem zamieszkania. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ zagrożone było życie i zdrowie kobiety.

Do dyżurnego jaworznickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia 79-letniej kobiety. Według zgłaszającego członka rodziny, seniorka wyszła z mieszkania około godziny 9:00 i od ponad 10 godzin nie ma z nią kontaktu. Z uwagi na liczne schorzenia i konieczność regularnego przyjmowania leków, kobieta z mieszkania wychodziła sporadycznie i opiekowała się nią rodzina. Zaniepokojony syn przekazał, że jego matka ma problemy z pamięcią i mogła stracić orientację w terenie.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań i sprawdzania terenu miasta. Liczyła się każda sekunda. Sytuacja była bardzo poważna - niekorzystne warunki atmosferyczne, duże zalesienie terenu, zmrok oraz występowanie w pobliżu zbiorników wodnych mogły stanowić dla kobiety ogromne zagrożenie.
Informacja o zaginięciu, jak również rysopis ze zdjęciem zaginionej, został przekazany wszystkim mundurowym z zespołu poszukiwań jaworznickiej komendy.

Po kilku godzinach od zgłoszenia idącą poboczem zaginioną seniorkę zauważył czujny policjant z zespołu poszukiwań oraz jego żona, z którą w czasie wolnym podróżowali drogą krajową numer 79. Kobieta była wyziębiona i zdezorientowana. Nie potrafiła określić, dlaczego wyszła z domu oraz gdzie mieszka. Małżeństwo zaopiekowało się 79-latką do czasu przyjazdu służb. Dzięki wzorowej reakcji policjanta i jego żony, kobieta trafiła pod opiekę lekarzy, po czym wróciła do swoich bliskich.

Takie sytuacje pokazują, że służba policjanta, tak naprawdę nigdy się nie kończy i trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze czy też chore, które swoim zachowaniem wzbudzają nasze podejrzenia, że mogą być zagubione. Od naszej wrażliwości i pomocy zależy czyjeś życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy odpowiednie służby.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony