Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla dyżurnego z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo

Data publikacji 28.12.2023

„Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania za profesjonalizm i empatię, które okazał Pan Posłuszny z Komisariatu Niebuszewo w trudnej sytuacji, z jaką się zetknęłam niedawno”. Takie podziękowanie wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Mama syna będącego w kryzysie wyraziła słowa uznania za życzliwość oraz empatie dyżurnego z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo, w związku z sytuacją w jakiej się znalazła.

Mama chłopca odebrała informację od syna, który na jednym z portali umieścił niepokojące pożegnanie, które wywołało u niej niepokój o jego życie. Kobieta zadzwoniła po pomoc.

Dyżurny z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo asp.szt. Dariusz Posłuszny natychmiast zajął się tą sprawą. Umiejętnie i spokojnie prowadził rozmowę z mamą młodego człowieka, który po krótkim czasie został odnaleziony cały i zdrowy. Był już bezpieczny. „Gdy syn został odnaleziony, Pan posłuszny ponownie odezwał się, zapewniając, że możemy teraz spać spokojnie”.

Cieszy nas fakt, że służba pełniona przez dyżurnego, który ma bezpośredni kontakt z osobą zgłaszającą  jest ciepło odbierana przez mieszkańców, czego dowodem są kolejne podziękowania. Jesteśmy po to,  by pomagać również w trudnych chwilach.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

(KWP w Szczecinie / kc)

Powrót na górę strony