Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nielegalni plantatorzy

Data publikacji 02.01.2024

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się uprawą konopi indyjskich. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 53 krzaki nielegalnych roślin oraz prawie 700 działek gotowej marihuany. Teraz grozi im za to kara do 10 lat więzienia.

Dąbrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop dwóch mieszkańców powiatu będzińskiego w wieku 40 i 50 lat, których podejrzewali o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

W wyniku przeszukania mieszkania podejrzanych, stróże prawa odkryli w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach aż 53 krzaki konopi indyjskich oraz gotowy susz marihuany, z którego można było przygotować blisko 700 działek dilerskich.

Dodatkowo 40-letni mężczyzna posiadał nielegalnie rewolwer oraz pistolet gazowy.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu uprawy narkotyków oraz posiadania ich w znacznych ilościach. 40-latek usłyszał dodatkowo zarzut nielegalnego posiadania broni.

Mieszkańcy Będzina, na wniosek śledczych, zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na 3 miesiące. Teraz grozi im do 10 lat wiezienia.

(KWP w Katowicach / sc)

  • zabezpieczona broń
  • krzewy marihuany w pomieszczeniu plantacyjnym
  • zabezpieczona broń

Film Zatrzymani nielegalni plantatorzy

Pobierz plik Zatrzymani nielegalni plantatorzy (format mp4 - rozmiar 7.34 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony