Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wandal zniszczył 11 samochodów, został zatrzymany

Data publikacji 03.01.2024

Policjanci z komisariatu w Osowej zatrzymali pijanego 40-latka z Ukrainy, który odpowie za uszkodzenie jedenastu samochodów i spowodowanie strat w wysokości prawie 140 tysięcy złotych. Podczas zdarzenia mężczyzna na ul. Kadetów uderzając kijem bejsbolowym w zaparkowane auta, zbił w nich szyby, zniszczył lusterka, a także tylne lampy. 40-latek wczoraj usłyszał 11 zarzutów w tej sprawie i grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W poniedziałek (1.01.2024) około godziny 7:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy ul. Kadetów mężczyzna niszczy zaparkowane samochody kijem bejsbolowym. Na miejsce pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Osowej i podczas przeszukania rejonu w jednym ze zniszczonych pojazdów zauważyli leżącego na fotelu pasażera mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. 40-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany i miał w organizmie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kij bejsbolowy, którym posługiwał się sprawca.
Policjanci ustalili, że podczas zdarzenia podejrzany dokonał zniszczeń 11 samochodów marki Toyota i Opel, uderzając w nie kijem bejsbolowym. Na skutek tego w autach wybite zostały szyby, zniszczone lusterka oraz lampy tylne. Łączne starty z tytułu tych zniszczeń zostały wycenione na prawie 140 tysięcy złotych. Podczas rozmowy policjantami mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że pilnuje porządku na osiedlu i wziął sprawy w swoje ręce. Po tym, jak 40-latek wytrzeźwiał, usłyszał 11 zarzutów za zniszczenie mienia. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony