Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden uśmiech znaczy więcej niż tysiąc słów...

Data publikacji 04.01.2024

Uśmiech, który pojawia się na twarzy dziecka, gdy spełnia się jego marzenie, jest wart więcej niż tysiąc słów. Pamiętajmy, że nawet niewielka i wydawać by się mogło błaha rzecz, dla innej osoby może znaczyć bardzo dużo! Nie oceniajmy, nie krytykujmy i bądźmy otwarci na drugiego człowieka. Niezmiernie nam miło, że wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie wywołała u naszego specjalnego gościa Mateusza i jego mamy ogromną radość.

W noworoczny poniedziałek do oławskich policjantów wpłynęło dość nietypowe zapytanie. Mama autystycznego Mateusza chciała sprawić synkowi radość i postanowiła zapytać, czy może On przejechać się windą znajdująca się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Podczas rozmowy kobieta była zmieszana nietypową prośbą, jednak wszyscy doskonale wiemy, że w celu wywołania uśmiechu na twarzach naszych pociech, jesteśmy skłonni zrobić bardzo wiele. Natomiast dla nas policjantów nie ma nietypowych tematów czy próśb, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi spełnienie marzenia dziecka.

Już następnego dnia, we wtorek, zaraz po skończonych zajęciach 14-letni Mateusz z Jelcza-Laskowic pojawił się w budynku oławskiej komendy powiatowej, a uśmiech, jakim przywitał to miejsce i pracujących w nim funkcjonariuszy, wyrażał więcej niż tysiąc słów.

Pamiętajmy, że nawet niewielka i wydawać by się mogło błaha rzecz, dla innej osoby może znaczyć bardzo wiele. Nie oceniajmy, nie krytykujmy i bądźmy otwarci na drugiego człowieka. Bardzo często osoby w spektrum autyzmu mają pasje, w które angażują się całym sercem. Spędzają długie godziny, poznając od podszewki temat swoich zainteresowań, dzięki czemu zdobywają obszerną wiedzę w danej dziedzinie. Mogą mówić godzinami o swoich zainteresowaniach, które są dla nich źródłem radości, pozwalają im zachować równowagę i czuć się bezpiecznie.

Mateusz był zachwycony windą znajdująca się w komendzie i wiele wiedział o jej konstrukcji oraz możliwościach.

Niezmiernie nam miło, że wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie wywołała u Mateusza i jego mamy ogromną radość. Chłopiec oprócz kilku "podróży" windą zobaczył, jak pracują policjanci, otrzymał odblaski oraz policyjne gadżety, a także zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony