Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukcesy lubuskiego policjanta na bowlingowych torach

Data publikacji 05.01.2024

Zielonogórski policjant, sierżant sztabowy Roger Grubecki, który pełni służbę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym w Komisariacie II Policji, od wielu lat z sukcesami uprawia bardzo oryginalną dyscyplinę sportu – bowling. Zielonogórska drużyna złożona z zawodowych sportowców, której jest członkiem, w 2023 roku weszła do ogólnopolskiej 1 ligi bowlingu sportowego.

Bardzo często piszemy o policjantach, którzy pełniąc służbę dla społeczeństwa, nie tylko angażują się w utrzymanie porządku publicznego, ale także aktywnie uczestniczą w różnych formach aktywności fizycznej, w tym w uprawianiu sportu. Wzmacniając relacje społeczne i zacieśniając więzi w miejscu pracy, policjanci angażują się także w różnorodne dyscypliny sportowe. Najpopularniejsze wśród mundurowych są oczywiście sporty walki, czy lekkoatletyka, ale zdarzają się także oryginalne i rzadkie dyscypliny – jak bowling uprawiany zawodowo przez sierżanta sztabowego Rogera Grubeckiego z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze.

Uprawianie bowlingu to nie tylko emocjonujący sport, ale także aktywność, która przyciąga swoją uniwersalnością i atrakcyjnością różne grupy wiekowe. Sport ten od kilku lat zyskuje w Polsce wielu zwolenników. W grze tej skoncentrowane są elementy zabawy, rywalizacji i społeczności, co sprawia, że jest idealna dla rodzin, przyjaciół czy firmowych wyjść integracyjnych.

Sierżant sztabowy Roger Grubecki zainteresował się bowlingiem w 2011 roku – wtedy w Zielonej Górze powstała pierwsza kręgielnia z certyfikowanym sprzętem umożliwiającym  profesjonalne uprawianie tego sportu. Roger Grubecki wspólnie ze znajomymi grał w ligach amatorskich, zdobywając ogólnopolskie sukcesy – np. zajmując kilka razy z rzędu pierwsze miejsca w „Poland Bowling Tour”. Obecnie sierżant Grubecki gra w drużynie „Bowlers ZielonaGóra”. Drużyna zdobywała mistrzostwo województwa lubuskiego w bowlingu w latach  2023, 2022, 2020, 2018, 2016 i ⁠vice mistrzostwo województwa lubuskiego w bowlingu w latach 2021, 2019, 2017.

Przyszedł również czas na sukcesy krajowe – Roger Grubecki wspólnie z kolegami zajął II miejsce w ogólnopolskiej lidze regionalnej w sezonie 2019/2021 (covidowym) i awansował do II ligi ogólnopolskiej. Ten awans wiązał się z tym, że zawodnicy z amatorów stali się zawodowymi sportowcami. W sezonie 2021/2022 zielonogórzanie zajęli III miejsce w II lidze ogólnopolskiej. W kolejnym sezonie 2022/2023 „Bowlers Zielona Góra” zajęli I miejsce i awansowali do I ligi. Obecnie startują w rozgrywkach I ligi ogólnopolskiej, które są w toku.

Indywidualne sukcesy sierżanta sztabowego Rogera Grubeckiego to między innymi, II miejsce w rankingu na najwyższą średnią punków w sezonie 2020/2021, III miejsce w rankingu na najwyższą średnią punktów w sezonie 2021/2022 i w ostatnim sezonie 2022/2023 - najwyższa średnia zdobytych punktów. Co interesujące, sierżant Grubecki gra w kręgle niezbyt jeszcze znaną techniką oburęczną, wymyśloną przez australijskiego gracza Jasona Belmonte kilka lat temu.

Roger Grubecki został policjantem w 2016 roku, do 2020 roku służył w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Od 2020 roku jest funkcjonariuszem dochodzeniowo-śledczym – obecnie w Komisariacie II Policji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy naszemu koledze kolejnych sportowych sukcesów.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kc)

Powrót na górę strony