Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był przed służbą, zachował czujność i pomógł poszkodowanej w wypadku drogowym

Data publikacji 08.01.2024

„Pomagamy i chronimy” – to motto przyświeca policjantom każdego dnia, bo służba w Policji, to stała gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Udowodnił to funkcjonariusz z koszalińskiej komendy, który udzielił pomocy przedmedycznej pieszej poszkodowanej w wypadku drogowym i zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Gnieźnieńskiej w Koszalinie. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy, którzy obsługiwali zdarzenie wynikało, że kierujący oplem nie zachował należytej ostrożności i potrącił na pasach pieszą, która znajdowała się na środku przejścia. W wyniku silnego uderzenia 63-latka została poszkodowana.

Policjant z koszalińskiej komendy, który właśnie jechał na służbę, widząc wypadek, natychmiast zareagował i powiadomił o zaistniałym zdarzeniu służby ratunkowe. Aspirant Daniel Maciążek, który obecnie pełni służbę na stanowisku dowodzenia przez kilka lat był policjantem Wydziału Ruchu Drogowego. Posiadane przez niego umiejętności i codzienna obsługa zdarzeń drogowych przyczyniły się do profesjonalnego, sprawnego działania i w tej sytuacji. Policjant wstrzymał ruch, zajął się poszkodowaną kobietą i zadbał o zabezpieczenie miejsca wypadku drogowego.

W trakcie udzielania pomocy przedmedycznej okazało się, że poszkodowana jest nieprzytomna i ma rozległy uraz nogi. Policjant udzielił pomocy 63-letniej kobiecie i monitorował jej stan zdrowia, aż do momentu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

W momencie, kiedy doszło do wypadku na drodze było duże natężenie ruchu. Dlatego policjant zabezpieczał jednocześnie miejsce zdarzenia, do czasu przyjazdu patrolu z koszalińskiej drogówki.

Dzięki czujności policjanta oraz temu, że nie pozostał obojętny, poszkodowanej kobiecie natychmiast została udzielona pomoc, a pozostali użytkownicy drogi mogli bezpiecznie kontynuować dalszą podróż.

Policjant bez względu na to, czy jest w służbie, czy poza nią, w sytuacji, kiedy zagrożone jest ludzkie życie, bez wahania rusza z pomocą.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony